Hakkında

Bu site, yoga hakkında detaylı bilgi sahip olmak isteyenler için kuruldu. ( Yoga Nedir? başlıklı yazıyı okumak için tıklayın. )Yoga eğitmeni ve bir yoga öğrencisiyim. Yogaya dair teorik metinler genellikle İngilizce olduğu için, bu konuda Türkçe kaynaklar oldukça kıt. Anatomi, ders kurulumları ve daha bir çok konuyla ilgili yazılmış makaleleri Türkçeye çevirerek sizlere sunuyorum ve Türkiye’deki tüm yogilerin faydalanmasını umuyorum.  Dolayısıyla burada yazılan yazılar (kendime ait olduğunu belirttiklerim dışında) bana ait değildir. Ben sadece makale sahiplerinin yazılı ve imzalı onayını alarak çeviri yapıyorum. Burada yer alan metinler, yoğun olarak tıbbi ve anatomik terimler içerir dolayısıyla yoga eğitmenlik eğitimi/teacher training almış olanlar veya anatomik ön bilgilere sahip olan kişiler için daha anlaşılır metinlerdir. Bu sitede, hiçbir şekilde insanlara sağlık konusunda danışmanlık ve veya tavsiye vermiyorum. Sadece yoga konusunda uzmanlaşmış başka kişilerin makalelerini aslına sadık kalarak Türkçeye çevirip sizlere sunuyorum.

*Bu sitede yayınlanan bütün makalelerin Türkçeye çevirisi Yoga Türkçe tarafından yapılmıştır. Çeviriler tamamıyla yogaturk.wordpress.com yazarına aittir.

İletişim için http://www.facebook.com/yogaturkce sayfasından mesaj atabilirsiniz.

Facebook’ta Takip Edin

UYARI:

Yoga veya başka bir egzersiz programına başlamadan önce sağlık durumunuz ile ilgili  her zaman muhakkak  doktorunuza danışın. Yoga her zaman için deneyimli bir eğitmen eşliğinde öğrenilmelidir. Deneyimli ve donanımlı bir öğretmen, sakatlanma risklerini de azaltacaktır. Her yoga pozu her insan için uygun değildir. Deneyimli bir yoga hocasıyla çalışmak ve doktorunuza danışmak her zaman için size uygun olmayan pozların neler olduğunu öğrenmenize de yardımcı olur. Bu blogda yayınlanan hiçbir yazı, tıbbi tavsiye veya bir yoga dersi veya kendi yoga hocanızın size özel olarak yaptığı tavsiyelerin yerine geçmez! Bu sitede çeviri yapan yazarın ve bu yazıların orjinal halinin asıl sahipleri olan yazarların, yoga veya başka bir egzersiz programından ötürü yaşayabileceğiniz sakatlık veya kayıplar konusunda herhangi bir sorumluluğu veya yükümlülüğü yoktur. Bu blog sitesinde yer alan makalelerdeki bilgilerin doğruluğu, kesinliği veya bütünlüğüyle ilgili hiçbir taahütte bulunmuyoruz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: